DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Wystawy
Środa 21 czerwca 2017
Paczka z Ameryki - wystawa czynna od 22 czerwca 2017 r. do 10 lutego 2018 r. Wystawa „Paczka z Ameryki" to opowieść o pomocy, jaka płynęła do Polski w okresie PRL-u z Zachodu – zarówno tej instytucjonalnej, zorganizowanej, jak i indywidualnej, prywatnej.

więcej
Czwartek 20 kwietnia 2017
Schyłek Peerelu. Lata 80. w zdjęciach z agencji FORUM - wystawa zamknięta Muzeum PRL-u zaprasza na wystawę "Schyłek Peerelu. Lata 80. w zdjęciach z agencji FORUM" warszawskiego Domu Spotkań z Historią. Można ją zwiedzać do 4 czerwca.

więcej
Poniedziałek 27 lutego 2017
60 lat harcerstwa w Nowej Hucie - wystawa zamknięta Od 25 lutego do 4 czerwca 2017 r. w Muzeum PRL-u można oglądać przygotowaną przez Hufiec ZHP Kraków Nowa Huta wystawę o „60 lat harcerstwa w Nowej Hucie”.

więcej
Sobota 15 października 2016
Bibuła 1976-1980 - wystawa zamknięta Sieć Solidarności i Muzeum PRL-u zapraszają na wystawę "Bibuła 1976-1980". Koncepcja: Edward Nowak, wykonanie: Leszek Jaranowski. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Jacka Swałtka, Leszka Jaranowskiego i Stowarzyszenia Sieć Solidarności.

więcej
Wtorek 20 września 2016
Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy? Komunizm(y) w Europie Środkowo – Wschodniej - wystawa zamknięta Muzeum PRL-u zaprasza na wystawę „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy? Komunizm(y) w Europie Środkowo – Wschodniej”. Ekspozycja będzie czynna do marca 2017 r., od wtorku (dzień darmowy) do niedzieli w godz. 10-17. więcej
Środa 13 lipca 2016
Poznański Czerwiec 1956 Zbuntowane Miasto - wystawa zamknięta Muzeum PRL-u (os. Centrum E 1, dawne kino Światowid) zaprasza na gościnną wystawę „Poznański Czerwiec 1956 Zbuntowane Miasto" Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu. Wystawa już nieczynna. więcej
Piątek 1 lipca 2016
Kadrowanie PRL-u. Robert Kosieradzki - wystawa zamknięta Druga odsłona cyklu „Kadrowanie PRL-u” jest najbardziej nowohucką z dotychczasowych wystaw przygotowanych przez Muzeum PRL-u. Można ją oglądać od 12 maja do 31 sierpnia 2016 r. Wystawa już nieczynna. więcej
Wtorek 26 stycznia 2016
Filatelistyka podziemna 1980-1986 ze zbiorów Stowarzyszenia Sieć Solidarności - wystawa zamknięta Muzeum PRL-u zaprasza na gościnną wystawę „Filatelistyka podziemna 1980-1986 ze zbiorów Stowarzyszenia Sieć Solidarności”. Wernisaż 28 stycznia 2016 r. o godz. 17. Ekspozycję będzie można oglądać do 26 czerwca 2016 r. od środy do niedzieli w godz. 13-17. Wystawa już nieczynna. więcej

Strona 1 / 2
Architektura, Nowa Huta, hipisi, języki, demony seksu, Robert Kosieradzki, Anna Dymna, młodzi bohaterowie, czas wolny - zapisy spotkań i filmy Muzeum PRL-u rozpoczęło udostępnianie zapisów organizowanych przez siebie debat oraz zrealizowanych w ramach zajęć filmów.

Nowa Huta nieznana i tajna - promocja książki Wojciecha Paduchowskiego, z udziałem autora, prof. Andrzeja Chwalby, Romana Graczyka i o. Korneliusza Jackiewicza.

Blaski i cienie architektury PRL-u. Burzyć czy chronić? - debata połączona z promocją książki Małgorzaty Włodarczyk "Architektura lat 60-tych w Krakowie", z udziałem autorki, Heleny Postawki-Lech i Marka Dunikowskiego.

Język(i) PRL-u - zapis rozmowy z udziałem Agnieszki Chłosty-Sikorskiej, Artura Czesaka i Michała Rusinka.

Demony seksu - Marcin Wilk rozmawia z Krzysztofem Tomasikiem o jego książce "Demony seksu".

Hipisi w PRL-u - rozmowę z z Kamilem Sipowiczem i Bogusławem Traczem prowadzi Andrzej Robak.

Aktywista - to brzmi dumnie - rozmowa z udziałem Marcina Hyły, Pawła Kubickiego oraz Agnieszki Chłosty-Sikorskiej.

Czy Nowa Huta może być modna? - w debacie udział wzięli: Elżbieta Koterba (Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa), Michał Niezabitowski (dyrektor MHK i MPRL), Tomasz Urynowicz (radny miejski), Bartosz Szydłowski (dyrektor Łaźni Nowej), Zbigniew Grzyb (dyrektor NCK), Jacek Dargiewicz (właściciel klubu Kombinator) i Marcin Pawlik (właściciel biura podróży Ecotravel), Michał Zębik (specjalista od marketingu).

Podwieczorek w Muzeum: Robert Kosieradzki. Zapis spotkania z udziałem m.in.: dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej, Adama Gryczyńskiego, Jerzego Ridana i Marii Kosieradzkiej.

Czas wolny wczoraj i dziś - film zrealizowany przez Krzysztofa Ridana z udziałem starszych i młodszych podopiecznych fundacji Ukryte Skrzydła w ramach eksperymentu wystawienniczo-edukacyjnego Muzeum PRL-u.

Młodzi bohaterowie - film nakręcony w ramach letnich warsztatów filmowych prowadzonych przez Krzysztofa Ridana z podopiecznymi fundacji Ukryte Skrzydła.

Rozmowy (nie)kontrolowane: Anna Dymna - spotkanie z wybitną aktorką poprowadziła dr Barbara Klich-Kluczewska.
The Museum of Poland under the Communist Regime The Museum of Poland under the Communist Regime
os. Centrum E, 31-934 Kraków
tel. +48 12 446 78 21
and 446 78 22

TICKETS
* PLN 9 (regular),
* PLN 7 (reduced and groups),
* PLN 6 (reduced groups)

GUIDE: PLN 100

FREE DAY: TUESDAY.

THE EXHIBITION is open from Tuesday to Sunday, between 10.00 a.m. and 5.00 p.m.