DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Edukacja
Wtorek 27 marca 2018
Darmowe lekcje muzealne w Muzeum PRL-u

Muzeum PRL-u (w organizacji) przygotowało ofertę darmowych zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Nieodpłatne lekcje realizowane są w ramach programu "Kultura dostępna" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

- „Propaganda i zimna wojna” na podstawie wystawy „Atomowa groza”. Tematyka zajęcia skoncentrowana jest na mechanizmach działania propagandy w PRL podczas Zimnej Wojny. Dla gimnazjów i liceów.

 

- „Historia Nowej Huty i jej schronów” na podstawie wystawy „Atomowa groza”. Tematyka zajęć skoncentrowana jest na historii początków miasta i dzielnicy Nowa Huta z uwzględnieniem dziejów nowohuckich schronów. Dla wszystkich poziomów edukacji.

 

- „Marzec 1968 r. – słowa które ranią” na podstawie wystawy „W jedna stronę…”. Lekcja przybliża wydarzenia marca 1968 r. w Polsce ze szczególnym naciskiem na tzw. „język marca” oraz opisuje konsekwencje wydarzeń tego czasu. Dla gimnazjów i liceów.

 

Dodatkowe informacje i rezerwacje (z minimum tygodniowym wyprzedzeniem) można uzyskać pod adresem: edukacja@mprl.pl