DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Edukacja
Poniedziałek 10 lipca 2017
Paczka z Ameryki - wydarzenia towarzyszące wystawie

Od 21 czerwca 2017 do 10 lutego 2017 roku w Muzeum PRL-u oglądać można wystawę „Paczka z Ameryki”. Towarzyszą jej oprowadzania kuratorskie, warsztaty dla dzieci oraz cykl debat i dyskusji „Za żelazną czy niedomkniętą kurtyną?”.

 

Partnerem wystawy jest Poczta Polska SA.

 

* Najbliższa okazaja do specjalnego, bo wieczornego lub nocnego zwiedzenia wystawy "Paczka z Ameryki" już w najblizszy piątek 30 czerwca. Muzeum PRL-u będzie tego dnia czynne od godz. 17 do 23, a oglądanie wszystkich ekspozycji - darmowe.

 

* Na najbliższe oprowadzania kuratorskie Karoliny Żłobeckiej po wystawie „Paczka z Ameryki” zapraszamy 1 lipca o godz. 15 oraz 19 sierpnia o godz. 15.

 

* Zapraszamy też dzieci i młodzież na specjalne warsztaty bazujące na tematyce wystawy „Paczka z Ameryki”, które odbędą się 1, 5, 8, 22, 26, 29 sierpnia (godz. 11) .

 

* Tematom poruszonym na wystawie poświęcone będą też wakacyjne spotkania z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”. Spotkania prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska, która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. „Podwieczorki” odbywają się w każdy czwarty wtorek miesiąca o godz. 17 w budynku Muzeum (os. Centrum E 1, dawne Kino Światowid). Partnerem spotkań jest Krakowskie Centrum Seniora. Wstęp wolny.

 

- 25 lipca, godz. 17, „Puste półki”

 

- 22 sierpnia, godz. 17, „Zagraniczne wsparcie – paczka”.

 

* Od września kontynuowali będziemy cykl „Za żelazną czy niedomkniętą kurtyną?”, który prowadzi Krzysztof Kloc – doktorant Uniwersytetu Pedagogicznego.

 

- 12 września, „UNRRA – tak, plan Marshalla – nie? Jak Polska odwracała się od Zachodu w okresie powojennym”

 

- 10 października, „Antropologia niedoboru gospodarki socjalistycznej”

 

- 14 listopada, „Marzec 1968 i kampanie «anty» w PRL”

 

- 12 grudnia „«Luksus» w PRL. Aspiracje i marzenia mieszkańców Polski Ludowej”

 

- 9 stycznia, „Nie tylko stonka. «Imperialistyczne» i «zachodnie» wpływy w PRL”

 

- 6 lutego „Stany Zjednoczone a przemiany «okrągłostołowe» w Polsce”

 

Więcej o wystawie "Paczka z Ameryki"