DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Edukacja
Środa 25 stycznia 2017
Podwieczorek w Muzeum - rozmowy o PRL-u Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Podwieczorek w Muzeum. Przed wakacjami będziemy rozmawiali jeszcze o: pamiętnym roku 1989, Dniu Kobiet, modzie, wypoczynku i humorze.
więcej
Niedziela 30 października 2016
Od socrealizmu do modernizmu - wykłady Cykl organizowanych wraz z Instytutem Architektury wykładów „Od socrealizmu do modernizmu”, towarzyszących wystawie „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy? Komunizm(y) w Europie Środkowo – Wschodniej”. więcej
Niedziela 30 października 2016
Nie tylko PRL - dyskusje Cykl spotkań „Nie tylko PRL”, towarzyszący wystawie „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy? Komunizm(y) w Europie Środkowo-Wschodniej”, pokazuje wybrane aspekty życia społeczeństw Europy Środkowo-Wschodniej pod rządami komunistów. więcej
Niedziela 30 października 2016
Poranek w Muzeum – warsztaty dla dzieci Poranki w Muzeum to cykl warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Zajęcia mają na celu przybliżenie wybranych tematów z historii PRL-u. Na uczestników, oprócz dawki wiedzy i dyskusji, czekają różnorodne plastyczne działania.

więcej
Lekcja muzealna dla gimnazjalistów
Czwartek 7 stycznia 2016
Lekcje muzealne w Muzeum PRL-u Muzeum PRL-u (w organizacji) przygotowało ofertę zajęć edukacyjnych dla dzieci młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

więcej
Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem
Wtorek 2 grudnia 2014
Rozmowy (nie)kontrolowane: Marek Niedźwiecki, Jacek Fedorowicz i Mariusz Szczygieł w Muzeum PRL-u To były naprawdę wyjątkowe spotkania. W jesiennym cyklu "Rozmowy (nie)kontrolowane" wzięli udział Marek Niedźwiecki, Jacek Fedorowicz i Mariusz Szczygieł.
więcej
Debata „Kiedy skończył się PRL?”
Poniedziałek 15 września 2014
Trudne początki rządu Tadeusza Mazowieckiego Kiedy skończył się PRL? - zastanawialiśmy się w Muzeum PRL-u (w organizacji) w dwa dni po 25. rocznicy zaprzysiężenia rządu Tadeusza Mazowieckiego więcej
Wtorek 20 maja 2014
To była bardzo przyjemna Noc Muzeów Pokaz mody i plakatów, projekcje filmowe, zwiedzanie schronów i dancing peerelowski - w nocy z 16 na 17 maja w Muzeum PRL-u naprawdę dużo się działo! Blisko sto osób zwiedziło podziemia dawnego kina Światowid i znajdujące się w nich zimnowojenne schrony. Wiele musiało odejść z kwitkiem (obowiązywały wcześniejsze zapisy), obiecujemy jednak, że będziemy o Was pamiętali i zaplanujemy kolejne zwiedzania. więcej

Strona 1 / 2
Architektura, Nowa Huta, hipisi, języki, demony seksu, Robert Kosieradzki, Anna Dymna, młodzi bohaterowie, czas wolny - zapisy spotkań i filmy Muzeum PRL-u rozpoczęło udostępnianie zapisów organizowanych przez siebie debat oraz zrealizowanych w ramach zajęć filmów.

Nowa Huta nieznana i tajna - promocja książki Wojciecha Paduchowskiego, z udziałem autora, prof. Andrzeja Chwalby, Romana Graczyka i o. Korneliusza Jackiewicza.

Blaski i cienie architektury PRL-u. Burzyć czy chronić? - debata połączona z promocją książki Małgorzaty Włodarczyk "Architektura lat 60-tych w Krakowie", z udziałem autorki, Heleny Postawki-Lech i Marka Dunikowskiego.

Język(i) PRL-u - zapis rozmowy z udziałem Agnieszki Chłosty-Sikorskiej, Artura Czesaka i Michała Rusinka.

Demony seksu - Marcin Wilk rozmawia z Krzysztofem Tomasikiem o jego książce "Demony seksu".

Hipisi w PRL-u - rozmowę z z Kamilem Sipowiczem i Bogusławem Traczem prowadzi Andrzej Robak.

Aktywista - to brzmi dumnie - rozmowa z udziałem Marcina Hyły, Pawła Kubickiego oraz Agnieszki Chłosty-Sikorskiej.

Czy Nowa Huta może być modna? - w debacie udział wzięli: Elżbieta Koterba (Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa), Michał Niezabitowski (dyrektor MHK i MPRL), Tomasz Urynowicz (radny miejski), Bartosz Szydłowski (dyrektor Łaźni Nowej), Zbigniew Grzyb (dyrektor NCK), Jacek Dargiewicz (właściciel klubu Kombinator) i Marcin Pawlik (właściciel biura podróży Ecotravel), Michał Zębik (specjalista od marketingu).

Podwieczorek w Muzeum: Robert Kosieradzki. Zapis spotkania z udziałem m.in.: dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej, Adama Gryczyńskiego, Jerzego Ridana i Marii Kosieradzkiej.

Czas wolny wczoraj i dziś - film zrealizowany przez Krzysztofa Ridana z udziałem starszych i młodszych podopiecznych fundacji Ukryte Skrzydła w ramach eksperymentu wystawienniczo-edukacyjnego Muzeum PRL-u.

Młodzi bohaterowie - film nakręcony w ramach letnich warsztatów filmowych prowadzonych przez Krzysztofa Ridana z podopiecznymi fundacji Ukryte Skrzydła.

Rozmowy (nie)kontrolowane: Anna Dymna - spotkanie z wybitną aktorką poprowadziła dr Barbara Klich-Kluczewska.
The Museum of Poland under the Communist Regime The Museum of Poland under the Communist Regime
os. Centrum E, 31-934 Kraków
tel. +48 12 446 78 21
and 446 78 22

TICKETS
* PLN 9 (regular),
* PLN 7 (reduced and groups),
* PLN 6 (reduced groups)

GUIDE: PLN 100

FREE DAY: TUESDAY.

THE EXHIBITION is open from Tuesday to Sunday, between 10.00 a.m. and 5.00 p.m.