DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Aktualności
Wtorek 19 lutego 2019
Witamy w Muzeum Nowej Huty! Zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie

1 marca łączą się Muzeum PRL-u i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które będą kontynuowały działalność pod nazwą Muzeum Krakowa. Efektem fuzji będzie też utworzenie oddziału Muzeum Nowej Huty.

 

Z tej okazji jego zespół, łączy doświadczenie oddziału Dzieje Nowej Huty MHK i Muzeum PRL-u, zaprasza w dniach 1-3 marca na darmowe zwiedzanie wystaw w trzech nowohuckich lokalizacjach (wszystkie wystawy można zwiedzać indywidualnie i nie wymaga to rezerwacji):


* w siedzibie Muzeum Nowej Huty w dawnym kinie Światowid na os. Centrum E 1 (wystawy „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”, „Huta stanęła. Strajk w Hucie im. Lenina 26 kwietnia – 5 maja 1988” i „Inside Poland. Marian Schmidt. Fotografie" – będzie to ostatnia okazja do obejrzenia tej ekspozycji),


* na os. Słonecznym 16 („Osiedleni. Teatralne” - wystawa czynna do 24 marca),


* w schronie pod Zespołem Szkół Mechanicznych nr 3 na os. Szkolnym 37 (wystawa „Stan zagrożenia”, której wernisaż odbędzie się 28 lutego).


Zaplanowano także specjalne oprowadzania:


* wystawę „Osiedleni. Teatralne” będzie można zwiedzić z przewodnikiem 1, 2 i 3 marca o godz. 15,


* wystawę „Huta stanęła” w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 12,


* a wystawy „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie” i „Stan zagrożenia” (częścią oprowadzanie będzie spacer po Nowej Hucie pomiędzy oboma lokalizacjami) 1 marca o godz. 13, a 2 i 3 marca o godz. 11 i 13 (start w Światowidzie).


Udział w oprowadzaniach jest możliwy po dokonaniu wcześniej rezerwacji za pośrednictwem strony https://bilety.mhk.pl/rezerwacja/wydarzenie.html?lang=pl