DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Aktualności
Piątek 15 lutego 2019
Od 1 marca w Światowidzie Muzeum Nowej Huty

1 marca 2019 r. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa połączy się z Muzeum PRL-u, zmieniając nazwę na Muzeum Krakowa. Równocześnie z połączenia oddziału Dzieje Nowej Huty MHK i Muzeum PRL-u powstanie Muzeum Nowej Huty, oddział Muzeum Krakowa z siedzibą w dawnym kinie Światowid.

 

Oddział ten będzie stanowił z jednej strony kontynuację oddziału Dzieje Nowej Huty – dotychczasowe działania i cykle wystawiennicze będą prowadzone w Muzeum Nowej Huty, z drugiej będzie rozwinięciem dawnego oddziału o wydarzenia i wystawy skierowane na historię PRL i zimnej wojny.

 

Przed pracownikami Muzeum Nowej Huty i całego Muzeum Krakowa kolejne wielkie wyzwanie: przywrócenie świetności zaniedbanemu dziś zabytkowemu budynkowi oraz wypełnienie go barwną, mądrą, wieloaspektową opowieścią.

 

Dziękując wszystkim, którzy przez minione kilkanaście lat wspierali oba nowohuckie Muzea, zapraszamy serdecznie do dalszej współpracy.