DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Aktualności
Czwartek 1 marca 2018
Pełen wydarzeń marzec w Muzeum PRL-u

Zapraszamy na marcowe wydarzenia w Muzeum PRL-u, m.in. pożegnania z wystawami "Paczka z Ameryki" i "W Kontrze. Solidarność Małopolska w stanie wojennym" oraz wernisaż ekspozycji "W jedną stronę. Marzec '68".

 

4 marca - finisaż wystawy "Paczka z Ameryki" 

To już ostatnie chwile, żeby zwiedzić wystawę "Paczka z Ameryki". W niedzielę 4 marca zapraszamy na jej finisaż. Z tej okazji wszystkie nasze wystawy - czyli "Atomową grozę w schronie pod Muzeum PRL-u oraz "W kontrze. Solidarność Małopolska w stanie wojennym" - będzie można tego dnia zwiedzić za darmo. O godz. 11 po raz ostatni po wystawie "Paczka z Ameryki" oprowadzi jej kuratorka Karolina Żłobecka. Na pierwszych 20 osób, które wezmą udział w oprowadzaniu, czekało będzie towarzyszące wystawie wydawnictwo. Wstep wolny.

 



14 marca, godz. 18, wykład dr Michała Wiśniewskiego z cyklu "PoWOJENNA odBUDOWA": "Węgry". Wstęp wolny.


17 marca, godz. 11, oprowadzanie kuratorskie Zbigniewa Semika po wystawie "Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie". W cenie biletu na wystawę. (Spotkanie przeniesione z 10 marca.)


21 marca, godz. 10:30, Poranek w Muzeum - warsztaty dla dzieci: Motoryzacja w PRL-u, czyli Maluchy, Warszawy i Syrenki. Rezerwacje na zajęcia przyjmowane są pod adresem mailowym: edukacja@mprl.pl.

 

25 marca, godz. 15, oprowadzanie kuratorskie Andrzeja Malika po wystawie "W kontrze. Solidarność Małopolska w stanie wojennym". To ostatnia okazja do zwiedzenia ekspozycji wraz z jej twórcą. Wystawę można oglądać do 31 marca.

 


26 marca, godz. 18, wernisaż wystawy "W jedną stronę. Marzec ' 68".

  

27 marca, godz. 17. Podwieczorek w Muzeum: Prywatki i przyjęcia. 

Spotkania prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska, która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. „Podwieczorki” odbywają się w każdy czwarty wtorek miesiąca o godzinie 17 w budynku Muzeum (os. Centrum E 1, dawne Kino Światowid). Wstęp wolny.