DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Aktualności
Poniedziałek 30 października 2017
Solidarna Szkoła - zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli i nauczycielek

Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Muzeum PRL-u w Krakowie zapraszają  6 listopada na szkolenie dla nauczycieli i nauczycielek „Solidarna Szkoła”, połączone ze zwiedzaniem wystawy „Paczka z Ameryki”.

 

Program Solidarna Szkoła kształtuje w uczniach i uczennicach tożsamość historyczną, poczucie współodpowiedzialności oraz motywuje ich do zaangażowania się na rzecz innych, rozwijając tym samym postawę nowoczesnego patriotyzmu wśród młodych ludzi. Dostarcza wiedzy na temat etapów budowania i umacniania demokracji w Polsce z położeniem nacisku na historię ruchu „Solidarność”.

 

Cele szkolenia

 

Wymiana doświadczeń, dobrych praktyk i pomysłów w obszarze aktywnej edukacji historycznej i obywatelskiej.
Zapoznanie uczestników i uczestniczek z założeniami programu Solidarna Szkoła.
Zapoznanie z materiałami edukacyjnymi, w tym scenariuszami lekcji, szkolnymi akcjami i projektami uczniowskimi na temat historii najnowszej.
Wprowadzenie do tematu przewodniego programu - Paczek Solidarności - historii pomocy, jakiej w latach 80. udzieliły Polsce społeczeństwa krajów Europy Zachodniej, jak również m.in. USA, Kanady, Izraela przy wsparciu organizacji obywatelskich i religijnych.

 

Dla kogo?

 

Dla uczestników i uczestniczek programu „Solidarna Szkoła” oraz innych nauczycieli i nauczycielek zainteresowanych aktywną edukacją historyczną i obywatelską.

 

Kiedy?

 

6 listopada (poniedziałek), 9:30-15:00

 

Gdzie?

 

Muzeum PRL, os. Centrum E 1, Kraków

 

Uczestnikom i uczestniczkom zapewniamy zwrot kosztów podróży (do 60 zł/osobę), wyżywienie i zestaw materiałów edukacyjnych na temat edukacji historycznej i obywatelskiej.

 

Kontakt: Urszula Bijoś

Koordynatorka programu Solidarna Szkoła

(22) 825 05 50 wew. 208, urszula.bijos@ceo.org.pl, www.solidarna.ceo.org.pl