DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Aktualności
Wtorek 1 sierpnia 2017
Gorący sierpień w Muzeum PRL-u

Zapraszamy na sierpniowe wydarzenia w Muzeum PRL-u: Nocne zwiedzanie, Podwieczorek w Muzeum, Poranki w Muzeum i oprowadzania kuratorskie.

 

1, 5, 8, 22, 26, 29 sierpnia o godz. 11 - Poranek w Muzeum. Zapraszamy młodzież (14-18 lat) na warsztaty bazujące na tematyce wystawy „Paczka z Ameryki”. Zapisy: edukacja@mprl.pl, minimum trzy dni przed terminem. Grupa może liczyć do 25 osób. Wstęp wolny. 

 

18 sierpnia - Nocne zwiedzanie Muzeum PRL-u. O godz. 18, 19, 20, 21 zapraszamy na nocne zwiedzanie na co dzień niedostępnych fragmentów (projektornia, podziemia) budynku dawnego kina Światowid (os. Centrum E 1), w którym mieści się obecnie Muzeum PRL-u. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy zostaną uruchomione 9 sierpnia o godz. 12 przez stronę https://bilety.mhk.pl/rezerwacja/wydarzenie.html.

Muzeum tego dnia będzie czynne w godz. 17-23. Indywidualnie i bez rezerwacji można będzie zwiedzać wystawy „Paczka z Ameryki”, „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie” i „Węgry 1956. Twarze i przedmioty”. Zwiedzanie i oprowadzanie w cenie biletu do Muzeum.

 

19 sierpnia, godz. 15 – oprowadzanie kuratorskie Karoliny Żłobeckiej po wystawie „Paczka z Ameryki”. W cenie biletu na wystawę.

 

20 sierpnia, godz. 13 - oprowadzanie kuratorskie Tomasz Mierzwy po wystawie po wystawie „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”, mieszczącej się w podziemiach i schronie pod Muzeum PRL-u. W cenie biletu na wystawę.

 

22 sierpnia, godz. 17 – Podwieczorek w Muzeum. Dr Agnieszka Chłosta-Sikorska zaprasza na rozmowę „Zagraniczne wsparcie – paczka”. Wstęp wolny.

 

23 sierpnia, godz. 18, finisaż wystawy „Węgry 1956. Twarze i przedmioty” – po ekspozycji oprowadzi Zbigniew Semik. Wstęp wolny.