DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Aktualności
Środa 17 maja 2017
Debata Solidarności: Zrozumieć SMOGa Stowarzyszenie Sieć Solidarności i Muzeum PRL-u zapraszają 25 maja o godz. 18 na debatę ekologiczną „Zrozumieć SMOGa”. więcej
Środa 17 maja 2017
Godziny otwarcia Muzeum PRL-u 19 i 20 maja W związku z Nocą Muzeów, w piątek 19 maja Muzeum PRL-u będzie czynne od godz. 18 do 1. W sobotę 20 maja zapraszamy od godz. 12 do 17. więcej
Poniedziałek 15 maja 2017
16 maja - debata w Muzeum PRL-u, transmisja w sieci We wtorek 16 maja o godz. 18 zapraszamy do Muzeum PRL-u na debatę inaugurującą cykl "Za żelazną czy niedomkniętą kurtyną", towarzyszący planowanej na czerwiec wystawy "Paczka z Ameryki". Transmisję z rozmowy będzie można śledzić także w internecie.

więcej
Piątek 12 maja 2017
Nowohuckie schrony - zapytanie o cenę Muzeum PRL-u zaprasza do udziału w zapytaniu o cenę na wykonanie pełnego scenariusza wystawy oraz projektu aranżacji wystawy „Trasa turystyczna po schronach Nowej Huty”. więcej
Piątek 12 maja 2017
Nocne zwiedzanie Muzeum PRL-u - 13 maja Uwaga! W sobotę 13 maja Muzeum PRL-u będzie czynne w godz. 18-23. O godz. 20.30, 21, 21.30, 22 zapraszamy na nocne zwiedzanie na co dzień niedostępnych fragmentów dawnego kina Światowid (wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane). Cały czas będą jednak czynne trzy nasze wystawy.
więcej
Wtorek 9 maja 2017
Trasa schronowa - informacja o nieudzieleniu zamówienia i unieważnieniu postępowania Muzeum PRL-u (w organizacji) informuje o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zapytania o cenę na wyłonienie wykonawcy usługi polegającej na wykonaniu pełnego scenariusza wystawy oraz projektu aranżacji wystawy „Trasa turystyczna po schronach Nowej Huty”, realizowanej w ramach Projektu „Muzeum PRL – Podziemna Nowa Huta”. Powodem jest odstąpienia przez wybranego wykonawcę od podpisania umowy. więcej
Poniedziałek 8 maja 2017
Zapraszamy do udziały w konferencji: Historia – masa – popkultura Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum PRL-u w Krakowie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Historia – masa – popkultura”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 12-13 maja 2017 r.
więcej
Sobota 6 maja 2017
Za żelazną czy niedomkniętą kurtyną? - debata 16 maja 16 maja o godz. 18 Muzeum PRL-u zaprasza na debatę inaugurującą cykl "Za żelazną czy niedomkniętą kurtyną?", towarzyszący wystawie „Paczka z Ameryki”.
więcej

Strona 1 / 17
Architektura, Nowa Huta, hipisi, języki, demony seksu, Robert Kosieradzki, Anna Dymna, młodzi bohaterowie, czas wolny - zapisy spotkań i filmy Muzeum PRL-u rozpoczęło udostępnianie zapisów organizowanych przez siebie debat oraz zrealizowanych w ramach zajęć filmów.

Nowa Huta nieznana i tajna - promocja książki Wojciecha Paduchowskiego, z udziałem autora, prof. Andrzeja Chwalby, Romana Graczyka i o. Korneliusza Jackiewicza.

Blaski i cienie architektury PRL-u. Burzyć czy chronić? - debata połączona z promocją książki Małgorzaty Włodarczyk "Architektura lat 60-tych w Krakowie", z udziałem autorki, Heleny Postawki-Lech i Marka Dunikowskiego.

Język(i) PRL-u - zapis rozmowy z udziałem Agnieszki Chłosty-Sikorskiej, Artura Czesaka i Michała Rusinka.

Demony seksu - Marcin Wilk rozmawia z Krzysztofem Tomasikiem o jego książce "Demony seksu".

Hipisi w PRL-u - rozmowę z z Kamilem Sipowiczem i Bogusławem Traczem prowadzi Andrzej Robak.

Aktywista - to brzmi dumnie - rozmowa z udziałem Marcina Hyły, Pawła Kubickiego oraz Agnieszki Chłosty-Sikorskiej.

Czy Nowa Huta może być modna? - w debacie udział wzięli: Elżbieta Koterba (Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa), Michał Niezabitowski (dyrektor MHK i MPRL), Tomasz Urynowicz (radny miejski), Bartosz Szydłowski (dyrektor Łaźni Nowej), Zbigniew Grzyb (dyrektor NCK), Jacek Dargiewicz (właściciel klubu Kombinator) i Marcin Pawlik (właściciel biura podróży Ecotravel), Michał Zębik (specjalista od marketingu).

Podwieczorek w Muzeum: Robert Kosieradzki. Zapis spotkania z udziałem m.in.: dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej, Adama Gryczyńskiego, Jerzego Ridana i Marii Kosieradzkiej.

Czas wolny wczoraj i dziś - film zrealizowany przez Krzysztofa Ridana z udziałem starszych i młodszych podopiecznych fundacji Ukryte Skrzydła w ramach eksperymentu wystawienniczo-edukacyjnego Muzeum PRL-u.

Młodzi bohaterowie - film nakręcony w ramach letnich warsztatów filmowych prowadzonych przez Krzysztofa Ridana z podopiecznymi fundacji Ukryte Skrzydła.

Rozmowy (nie)kontrolowane: Anna Dymna - spotkanie z wybitną aktorką poprowadziła dr Barbara Klich-Kluczewska.
The Museum of Poland under the Communist Regime The Museum of Poland under the Communist Regime
os. Centrum E, 31-934 Kraków
tel. +48 12 446 78 21
and 446 78 22

TICKETS
* PLN 9 (regular),
* PLN 7 (reduced and groups),
* PLN 6 (reduced groups)

GUIDE: PLN 100

FREE DAY: TUESDAY.

THE EXHIBITION is open from Tuesday to Sunday, between 10.00 a.m. and 5.00 p.m.