DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Muzeum PRL
Aktualności
Sobota 24 czerwca 2017
Nocne zwiedzanie Muzeum PRL-u - wstęp wolny! Nie macie czasu w tygodniu na odwiedzenie Muzeum PRL-u? Możecie zrobić to w piątek 30 czerwca wieczorem. więcej
Sobota 24 czerwca 2017
Paczka z Ameryki - zobaczcie sprawozdanie z wernisażu 21 czerwca otworzyliśmy w Muzeum PRL-u wystawę "Paczka z Ameryki". Dla tych, którym nie udało się dotrzeć na wernisaż, mamy filmowe sprawozdanie. więcej
Wtorek 20 czerwca 2017
Konkurs! Zrób sobie zdjęcie z dodgem! Przed budynkiem Muzeum PRL-u zaparkował dodge, który trafił do Polski z pomocą UNRRA. Zostanie z nami i wystawą "Paczka z Ameryki" przez tydzień. A my mamy dla Was konkurs! więcej
Środa 14 czerwca 2017
Nowohuckie schrony - informacja o udzieleniu zamówienia Muzeum PRL-u podpisało umowę na wykonanie pełnego scenariusza wystawy oraz projektu aranżacji wystawy „Trasa turystyczna po schronach Nowej Huty”. więcej
Środa 14 czerwca 2017
Paczka z Ameryki - Muzeum PRL-u zaprasza na wernisaż wystawy 21 czerwca o godz. 18 Muzeum PRL-u zaprasza na wernisaż wystawy „Paczka z Ameryki". To opowieść o pomocy, jaka płynęła do Polski w okresie PRL-u z Zachodu – zarówno tej instytucjonalnej, zorganizowanej, jak i indywidualnej, prywatnej.

więcej
Sobota 10 czerwca 2017
Porozmawiajmy o PRL-u - wydarzenia i działania edukacyjne w Muzeum PRL-u Muzeum PRL-u realizuje bogaty program edukacyjny, zaprasza na wykłady historyczne i architektoniczne, debaty, warsztaty dla dzieci, slajdowiska, oprowadzania kuratorskie i wycieczki. więcej
Poniedziałek 5 czerwca 2017
Dziękujemy za udział w pikniku, zapraszamy do schronu i na wernisaże kolejnych wystawa Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rodzinnym pikniku z PRL-owskimi grami i zabawami oraz finisażu dwóch naszych wystaw: "60 lat harcerstwa w Nowej Hucie" i „Schyłek Peerelu. Lata 80. w zdjęciach z agencji FORUM".
Teraz przystępujemy do demontaży ekspozycji i przygotowania nowych. więcej
Środa 31 maja 2017
Nowoczesność i modernizm w bloku wschodnim. Węgry - zapraszamy na wykład 14 czerwca o godz. 18 Muzeum PRL-u i Instytut Architektury zapraszają na kolejny wykład z cyklu „Od socrealizmu do modernizmu”, który wygłosi dr Michał Wiśniewski. więcej

Strona 1 / 19
Architektura, Nowa Huta, hipisi, języki, demony seksu, Robert Kosieradzki, Anna Dymna, młodzi bohaterowie, czas wolny - zapisy spotkań i filmy Muzeum PRL-u rozpoczęło udostępnianie zapisów organizowanych przez siebie debat oraz zrealizowanych w ramach zajęć filmów.

Nowa Huta nieznana i tajna - promocja książki Wojciecha Paduchowskiego, z udziałem autora, prof. Andrzeja Chwalby, Romana Graczyka i o. Korneliusza Jackiewicza.

Blaski i cienie architektury PRL-u. Burzyć czy chronić? - debata połączona z promocją książki Małgorzaty Włodarczyk "Architektura lat 60-tych w Krakowie", z udziałem autorki, Heleny Postawki-Lech i Marka Dunikowskiego.

Język(i) PRL-u - zapis rozmowy z udziałem Agnieszki Chłosty-Sikorskiej, Artura Czesaka i Michała Rusinka.

Demony seksu - Marcin Wilk rozmawia z Krzysztofem Tomasikiem o jego książce "Demony seksu".

Hipisi w PRL-u - rozmowę z z Kamilem Sipowiczem i Bogusławem Traczem prowadzi Andrzej Robak.

Aktywista - to brzmi dumnie - rozmowa z udziałem Marcina Hyły, Pawła Kubickiego oraz Agnieszki Chłosty-Sikorskiej.

Czy Nowa Huta może być modna? - w debacie udział wzięli: Elżbieta Koterba (Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa), Michał Niezabitowski (dyrektor MHK i MPRL), Tomasz Urynowicz (radny miejski), Bartosz Szydłowski (dyrektor Łaźni Nowej), Zbigniew Grzyb (dyrektor NCK), Jacek Dargiewicz (właściciel klubu Kombinator) i Marcin Pawlik (właściciel biura podróży Ecotravel), Michał Zębik (specjalista od marketingu).

Podwieczorek w Muzeum: Robert Kosieradzki. Zapis spotkania z udziałem m.in.: dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej, Adama Gryczyńskiego, Jerzego Ridana i Marii Kosieradzkiej.

Czas wolny wczoraj i dziś - film zrealizowany przez Krzysztofa Ridana z udziałem starszych i młodszych podopiecznych fundacji Ukryte Skrzydła w ramach eksperymentu wystawienniczo-edukacyjnego Muzeum PRL-u.

Młodzi bohaterowie - film nakręcony w ramach letnich warsztatów filmowych prowadzonych przez Krzysztofa Ridana z podopiecznymi fundacji Ukryte Skrzydła.

Rozmowy (nie)kontrolowane: Anna Dymna - spotkanie z wybitną aktorką poprowadziła dr Barbara Klich-Kluczewska.
The Museum of Poland under the Communist Regime The Museum of Poland under the Communist Regime
os. Centrum E, 31-934 Kraków
tel. +48 12 446 78 21
and 446 78 22

TICKETS
* PLN 9 (regular),
* PLN 7 (reduced and groups),
* PLN 6 (reduced groups)

GUIDE: PLN 100

FREE DAY: TUESDAY.

THE EXHIBITION is open from Tuesday to Sunday, between 10.00 a.m. and 5.00 p.m.